IDEC RH1B-U AC120V Relay RHIBUAC120V (Pack of 6) - New No Box
RH1B-U AC120V
PN: RH1B-U AC120V
RH1BU AC120V
Relay
50/60Hz
5 Pins
Resistive:
10A 240Vac
10A 30Vdc
General Total Use:
7.5A 120Vac
7A 240Vac
7A 30Vdc
1/8Hp 120Vac
1/3Hp 240Vac