Struthers Dunn 219XDXP-120V Relay 219XDXP
219XDXP-120V
PN: 219XDXP-120V
219XDXP120V
Amps: 10
VAC: 120
Coil: 110V 50Hz 120V 60Hz
Pins:14
VAC Load Per Pole Total Load
120 1/6HP-10A 30A
240 1/8HP-5A 20A