Allen Bradley 800MR-QB24S Push Button 800MRQB24S
800MR-QB24S
PN: 800MR-QB24S
800MRQB24S
Small Round Illuminated Push Button
Extended Head W/O Lens
Full Volt 24V
Lamp: 85
NEMA A300
300VAC Max.
720 VA Break
110-300V
IEC 337-1 /AC-11 /Ith: 10A